Чернігівський пологовий будинок повністю відновив надання послуг своїм пацієнтам.

Наш пологовий будинок має довгу і яскраву історію з 1963 року.

16 червня 2023 року до КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради завітали представниці Чернігівського клубу Міжнародної жіночої організації Soroptimist International та подарували медичне обладнання на суму 6 880 євро.

Четвер, 01 червня 2023 15:57

Міжнародний день захисту дітей

Діти – це майбутнє нашої країни. Нехай у кожній родині народжуються та зростають здорові, радісні, щасливі діти.

Понеділок, 29 травня 2023 13:21

ПОЛОГИ БЕЗ БОЛЮ

Метод епідуральної анестезії широко впроваджується в практику знеболення пологів у нашому закладі.

З 18-20 травня 2023 року у м.Краків відбувся 28-й конгрес EBCOG European Board&College of Obstetrics and Gynaecology.

18 травня 2023 року в КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради

відкрився гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу.

П'ятниця, 19 травня 2023 09:27

«Народжені у вишиванках»

У День вишиванки зробимо світ яскравим.

18 травня 2023 року в КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради за ініціативи ГО «Бережанський Майдан»

та ГО «Український розмовний клуб «Файно» новонароджені малюки отримали свої перші подаруночки – вишиті сорочечки закуплені благодійниками.

Четвер, 18 травня 2023 07:56

З днем вишиванки!

КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради вітає вас з сьогоднішнім святом, Днем вишиванки!

Дорогі медичні сестри!

П'ятниця, 05 травня 2023 12:19

З Міжнародним днем акушерки!

Сердечно вітаю з Міжнародним днем акушерки!

 

З квітня 2023 року Чернігівська область увійшла до пілотного запуску розширеного неонатального скринінгу.

Отримайте безкоштовну та професійну допомогу у вашому населеному пункті

Головна мета проекту - це посилення неонатальної та акушерської допомоги у постраждалих від війни регіонах.

Пологовий будинок протягом останніх десяти років працює як перинатальний центр.

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради, співробітники відділення інтенсивної терапії новонароджених дуже вдячні Польській Медичній Місії та Президенту Асоціації неонатологів України Тетяні Знаменській за надану допомогу.

У роботі конференції приймали участь спеціалісти сестринської ланки Чернігівської області, зокрема старша акушерка пологового відділення, КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради - Віра Целик.

Заклад отримав дихальні одноразові контури до апаратів штучної вентиляції легень. Новонароджені діти з дихальними розладами будуть отримувати сучасну, кваліфіковану допомогу та своєчасну профілактику інфекцій.

Лікарі: неонатологи, акушер-гінекологи, дитячі та дорослі анестезіологи КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради та медичних закладів області успішно пройшли навчання на чотириденному семінарі-тренінгу при партнерській підтримці Польської Медичної Місії та Асоціації неонатологів України.

Шановні містяни та жителі області! Адміністрація та колектив КНП "Пологовий будинок" ЧМР щиро вітає всіх з Новим роком 2023 року та Різдвом Христовим!

Двадцять п’ять років виповнилось міському конкурсу «Жінка року». Протягом його існування лауреатками стали 210 чернігівок. На ювілейну церемонію нагородження цьогорічних номінанток, яка проходила у Міському палаці культури ім. В. Радченка, завітав Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, а також колеги та рідні учасниць, які прийшли їх привітати.

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради висловлює подяку Фонду народонаселення ООН в Україні за надану гуманітарну допомогу «індивідульний пакунок для породіль» в кількості 400 одиниць.

З України до Польщі приїхали двадцять чотири медсестри, щоб обговорити розвиток сестринської справи в Україні після закінчення війни. Українську делегацію очолила Балабанова Катерина Віталіївна – керівник ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ України».

Вівторок, 22 листопада 2022 16:47

Шановні містяни та мешканці області!

Ми раді повідомити Вам про відкриття цитогенетичної лабораторії в нашому закладі.
Цитогенетична лабораторія займається діагностикою хромосомної патології. Проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів (венозна кров) та каріотипування абортивного матеріалу (ворсини хоріону) з використанням різних методів диференційного забарвлення.

Це комплексне обстеження новонароджених для виявлення спадкових і вроджених захворювань. Пілотний запуск стартував у 12 регіонах України: м. Києві, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Асоціація неонатологів України для участі у проекті «Польська Медична Місія» з 210 рододопоміжних закладів обрала 10 медичних закладів, а саме 9 перинатальних центрів з міст: Києва, Полтави, Харкова, Львова, Дніпра, Запоріжжя та Чернігівський міський пологовий будинок.

Продовжує працювати Національна гаряча лінія «Доказово», де можна отримати консультацію від фахівців про вакцинацію, грудне вигодовування та харчування дітей до 3 років.

Створена гаряча лінія Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Українським католицьким університетом за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з ГО «Асоціація сімейних медичних сестер», ГО «Вакцинація».

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з початку повномасштабної війни росії проти України працює цілодобово виконуючи найголовнішу функцію – приймання пологів у жінок.

Вагітність додає додаткових турбот. Щоб позбавити майбутніх мам від клопоту пошуку інформації щодо безоплатної медичної допомоги при спостереженні вагітності, нагадаємо важливу інформацію ?

У понеділок, 10 жовтня, розпочалася 229-та доба російсько-української повномасштабної війни. Російські окупанти завдають ударів по цивільній інфраструктурі та оселях мирного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Адміністрація КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради повідомляє про існування та функціонування катамнестичного кабінету на базі закладу, який створено першим в Чернігівській області.

Четвер, 22 вересня 2022 16:40

Наслідки COVID-19 для вагітних

Коронавірусна‌ ‌хвороба‌ ‌може‌ ‌стати ‌особливо‌ ‌небезпечною‌ ‌для‌ ‌жінок,‌ ‌які‌ ‌готуються‌ ‌стати‌ ‌мамами.

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради висловлює свою повагу та вдячність Президенту асоціації неонатологів України, член-кореспонденту НАМН України, заступнику директора з перинатальної медицини ДУ «ІПАГ», доктору медичних наук, професору Знаменській Тетяні Костянтинівні за надану благодійну допомогу продукцією компанії «Procter & Gamble» (засіб для миття кафелю, засіб для миття посуду, засіб для прання капсули, вологі серветки, мило, підгузки, засоби для жіночої гігієни, деззасоби для обробки поверхонь).

Фоліо - оригінальна комбінація фолієвої кислоти і йоду, німецької компанії «Стеріфарм», спеціально розроблена для жінок, які планують вагітність, вагітних і годуючих груддю, згідно рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради долучився до Акції ГО «Спілка жінок Чернігівщини» спільно з ГО «Голос батьків» допомоги Збройним Силам України замовивши та придбавши еко-сумки з принтами української символіки. Кошти від продажу еко-сумок будуть перераховані на допомогу Збройним Силам України.

Вівторок, 30 серпня 2022 14:49

Гуманітарна допомога

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради щиро вдячний БО «БФ «ФОНД НАЦІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ» та Управлінню охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації за надану нашому закладу гуманітарну допомогу.

Шановні містяни та мешканці області!
Зі святом! З днем Незалежності України! Від усього серця бажаємо Вам, щоб Ваше життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу
«Матусі гріли своїх і чужих діток власним тілом та грілочками». Як у блокадному Чернігові малюки з’являлися на світ під обстрілами.
У перший день війни вона стала мамою трійні. За кілька годин після пологів чернігівчанка Анна Березинець була змушена разом із трьома новонародженими крихітками йти у бомбосховище.
У перший день війни вона стала мамою трійні. За кілька годин після пологів чернігівчанка Анна Березинець була змушена разом із трьома новонародженими крихітками йти у бомбосховище. Підвал став її домівкою на декілька тижнів. Колектив чернігівського пологового під обстрілами працював майже 50 днів, доки ворога не вигнали з околиць міста.

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради висловлює велику подяку американській компанії з виробництва відеоігор Zynga, родині Турмелл - Марку та Марії, бельгійській компанії Ambuland та Андріану Море, а також волонтерам Нідерландів за сучасну неонатальну машину швидкої допомоги Mercedes Sprinter, яка повністю обладнана для реанімації новонароджених – «дитячу лікарню на колесах».

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з початку повномасштабної війни росії проти України працює цілодобово виконуючи найголовнішу функцію – приймання пологів у жінок.

Багато людей в Україні були змушені покинути свої домівки й оселитися в нових місцях. Хочемо наголосити, що медична допомога за Програмою медичних гарантій є безоплатною для всіх незалежно від місця проживання.

Краснуха — це вірусне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та супроводжується червоним висипом на всьому тілі. Інфікована людина починає виділяти вірус ще за 1-2 тижні до початку хвороби.

Поліомієліт — високоінфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему, що призводить до розвитку в’ялого паралічу, часто невиліковного. Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти до п’яти років.

В Україні турбота про дитину починається ще до її народження. Пріоритетом системи охорони здоров’я є турбота про вагітну жінку, всі необхідні послуги під час пологів та неонатальна допомога малюкові в разі потреби. Ці послуги є безоплатними, а вимоги до їх якості постійно підвищуються.

Четвер, 19 травня 2022 15:07

Народжені у вишиванках

У День вишиванки зробимо світ яскравим

Не забувайте про своє коріння, пам’ятайте про те, звідки всі ми прийшли. Національна пам’ять надзвичайно важлива, і тільки ми з вами можемо її зберегти та передати нащадкам. Нехай ваше життя буде барвистим, як цей чудовий день!

16.05.2022 року у Чернігівській обласній лікарні пройшли урочисті привітання медичних працівників з нагоди Всесвітнього дня медичної сестри, котрий відзначається щороку 12 травня.

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з початку повномасштабної війни Росії проти України працює цілодобово виконуючи найголовнішу функцію – приймання пологів у жінок.

Президент України Володимир Зеленський нагородив державними відзнаками трьох медпрацівниць з Чернігівщини за рятування життя і здоров’я в умовах воєнного стану та самовіддане виконання обов’язків. Відповідний указ 11 травня опублікований на сайті президента.

39 днів у бомбосховищі. Тут приймали пологи, виходжували немовлят, готували їжу для породіль. Чернігівський пологовий будинок не припиняв роботу ні на хвилину. Медперсонал практично жив у бомбосховищі.

В КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради працюють висококваліфіковані лікарі педіатри-неонатологи, які турбуються про здоров’я новонароджених дітей.

У Чернігові акушерка приймала пологи під обстрілами та 46 днів жила у лікарні. Віра Целик допомогала жінкам народжувати у бомбосховищі.

Про це повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров'я України у Facebook.

Дорогі вагітні жінки, ми щиро запрошуємо Вас на пологи, наш дружній колектив працює цілодобово та максимально забезпечить Ваше комфортне перебування в пологовому будинку і створить позитивну атмосферу перших моментів щасливого материнства!

Гінекологічне відділення КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради укомплектоване кваліфікованими фахівцями, які надають медичну допомогу пацієнткам з гінекологічною патологією, застосовуючи при цьому як консервативні, так і оперативні методи діагностики та лікування.

У КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради ультразвукова діагностику (УЗД) проводиться досвідченими фахівцями вищої та першої категорії, які мають міжнародні сертифікати, що дозволяє провести більш ретельну діагностику вроджених аномалій і надалі спостерігати за перебігом вагітності.

Шановні містяни та мешканці області!
Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з початку повномасштабної війни Росії проти України працює цілодобово виконуючи найголовнішу функцію – приймання пологів у жінок.

Колектив КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради працює під час воєнних дій цілодобово, виконуючи найголовнішу функцію - приймання пологів у жінок.

Середа, 02 березня 2022 11:58

Консультація лікарів

Консультація лікарів педіатрів-неонатологів для новонароджених діток
ЦІЛОДОБОВО

За 6 днів війни народилося в міському пологовому будинку 46 гарненьких немовлят: з них дві трійні.

Від усього колективу висловлюємо подяку Благодійному фонду «Заради дитини» за реалізацію проєкту та Асоціації неонатологів України, особисто Знаменській Тетяні Костянтинівні – член кореспонденту НАМН України, доктору медичних наук, професору, які в такий нелегкий час для всіх продовжують підтримувати медичні заклади своєю допомогою.
Цей день є найважливішим днем у році, який дає підвищити обізнаність кожного про проблеми, наслідки передчасних пологів та поліпшення умов виходжування передчасно народжених дітей.
Ініціатором створення окремого дня для передчасно народжених дітей та їх сімей є Європейський фонд допомоги новонародженим та представники Європейських Батьківських Організацій у 2008 році.
Понеділок, 15 листопада 2021 15:10

Чи потрібно платити за знеболення пологів

Знеболення є важливим досягненням медичної науки, завдяки ньому багато процедур та втручань можна проводити без дискомфорту і страждань пацієнтів. Також знеболювання застосовують і під час пологів.

Медична допомога при пологах є повністю безоплатною для пацієнток у медзакладах, які мають відповідний договір з НСЗУ. Це означає, що за знеболення платити також не потрібно. Воно входить у пакет “Медична допомога при пологах”, за яким заклади уклали договір з НСЗУ, і покривається Програмою медичних гарантій.

Як оформити листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю? Розповідаємо:

  • Листок непрацездатності вагітній видає лікар у тому медичному закладі, де жінка спостерігає вагітність. Лікарняний видається з 30 тижня вагітності на 126 календарних днів.
  • Лікар, який спостерігає вагітність, створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я і підписує його своїм кваліфікованим електронним підписом. Після підпису документ автоматично відправляється в електронний реєстр листків непрацездатності.
Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в звичний життєвий уклад. Не розуміючи до кінця особливостей дії вірусу на людину, багато впадають в паніку. Невизначеність породжує багато чуток. Одна з них, що коронавірус надзвичайно небезпечний для вагітних і може стати причиною незворотних процесів у розвитку плоду.
Коронавірус ще до кінця не вивчений і робити остаточні висновки про його вплив на здоров’я вагітної і майбутнього малюка поки рано. Але міжнародне медичне співтовариство активно досліджує питання «вагітність і карантин».
 
Відбулася онлайн–конференція на сучасну тему: «Інтенсивна терапія новонароджених. Найкращий досвід української медицини». Дана конференція проведена завдяки Фонду Віктора Пінчука.
Привітала учасників онлайн заходу Тетяна Знаменська - член-кореспондент НАМН України, Президент Асоціації неонатологів України, доктор медичних наук, професор.
 

З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров'я України перейшли на оформлення електронних лікарняних. Відтепер пацієнти не будуть носити паперові лікарняні на роботу, а захворівши - мають змогу повідомляти роботодавцю номер електронного лікарняного. Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та штампи та бланках та які і від кого  смс-повідомлення необхідно отримати під час оформлення тимчасової непрацездатності - відповіді на ці та інші питання, про які важливо знати усім у цьому матеріалі.

В КНП «Пологовий будинок» ЧМР продовжують народжувати вагітні хворі на СOVID-19 інфекцію. Медичні працівники приймають пологи у жінок хворих СOVID-19 інфекцію не тільки з міста Чернігова, а з усієї Чернігівської області. Пологи приймають в ізольованій пологовій залі, що знаходиться на першому поверсі з окремим входом.

Всесвітній день прибирання "World Cleanup Day" - метою якого є очищення планети від сміття, формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та зменшення негативного впливу людини на навколишнє середовище.
Субота, 02 жовтня 2021 13:10

Щира подяка за Вашу підтримку!

Щира подяка за Вашу підтримку!
Колектив КНП «Пологовий будинок» ЧМР щиро дякує за Вашу велику підтримку і виявлену довіру до проєкту №3 «Благоустрій території міського пологового будинку».
Цінуємо і поважаємо думку кожного з Вас, адже саме Ваша активна та небайдужа позиція допомогла нам наблизити реалізацію проєкту.
Щиро дякуємо Вам за довіру та підтримку!
Ваш, колектив пологового будинку.

На прикінці вересня лікарі педіатри-неонатологи КНП «Пологового будинку» ЧМР з відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення новонароджених успішо пройшли Національний практичний семінар-тренінг з міжнародною участю «Практичне впроваждення сучасних рекомендацій з парентерального харчування новонароджених» в м.Одесі.

Жінки, які народили, можуть зазнавати різних розладів психіки та поведінки. Якщо це трапляється у післяпологовому періоді, то зазвичай вони слабо виражені та мають легкий перебіг, проте в більш складних випадках може розвинутися депресія.

Регулярні медичні огляди допомагають вчасно виявляти проблеми зі здоров’ям і в більшості випадків — лікувати їх із найменшою кількістю ускладнень. Для цього достатньо періодично звертатися до сімейного лікаря й обговорити з ним необхідність огляду у вузькопрофільних спеціалістів.

Фонд Віктора Пінчука надав допомогу партнерському центру «Колиски надії» на базі відділення інтенсивної терапії новонароджених Чернігівського міського пологового будинку, сплативши вартість поточного ремонту медичного обладнання на суму 61 581 грн.

17.08.2021р. в Чернігівському пологовому будинку відбувся тренінг з високочастотної осціляторної вентиляції легень у новонароджених.

18 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2021 р. № 339», що стосуються оснащення експертного та регіональних центрів неонатального скринінгу лабораторним обладнанням та  лабораторно-інформаційною системою.

Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках є безоплатною для батьків немовлят, які народились передчасно. А саме:

Чи можна обирати лікарню, в якій спостерігати вагітність? Так, а тепер детальніше:

06.08.2021 року в КНП «Пологовий будинок» ЧМР пройшла цікава, інфрмативна лекція доктора медичних наук, акушера-гінеколога, репродуктолога Лариси Ковалевської, яка працює в медичному центрі «Мати та дитина».
«Мати та дитина» – це мережа центрів репродуктивного здоров’я, які спеціалізуються на лікуванні безпліддя, спостереженні вагітності, пренатальній діагностиці, гінекології та генетиці, допомагаючи сотням подружніх пар стати щасливими батьками. Спеціалісти дбають про психологічний комфорт кожного пацієнта, а також обов’язково дотримуються умов конфіденційності.
 

З 1 до 7 серпня триватиме Всесвітній тиждень грудного вигодовування 2021 (WBW). Це глобальна кампанія, що сприяє підвищенню обізнаності щодо грудного вигодовування.

У 2011 році 24 липня офіційно визнали Міжнародним днем турботи про себе (International Self-Care Day). Яка була мета цієї дати? Її запровадили для того, щоб дати людям зрозуміти, як важливо дбати про себе для власного ж здоров’я.

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. В Україні тиждень грудного вигодування проводиться з 2001 року.
Вівторок, 27 липня 2021 14:34

Катамнестичне спостереження

Завдяки адміністрації міського пологового будинку в місті Чернігові та Чернігівській області вперше організований кабінет катамнестичного спостереження, який є структурним підрозділом КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради. Батьки з дітьми приходять до катамнестичного кабінету після виписки з пологового будинку.

У вівторок, 13 липня, у головному корпусі КНП «Пологовий будинок» ЧМР облаштовано макет будівлі головного корпусу закладу за результатами впровадженого енергоефективного проєкту за підтримки Проєкту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

У чернігівських тимчасових пунктах масової вакцинації населення проти Covid-19 будуть використовуватися вакцини Pfizer та Moderna. Вакциною CoronaVaс щепитимуть тільки у пунктах вакцинації, розташованих безпосередньо у медичних закладах міста.

Нагадаємо, що бажаючим вакцинуватися необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код і телефон.

Неділя, 04 липня 2021 09:24

ПОРАДИ ВАГІТНИМ ПІД ЧАС СПЕКИ

Для багатьох екстремальна літня спека може бути небезпечною, зокрема, для вагітних жінок. Така погода може спричинити проблеми зі здоров’ям. Тому важливо почуватися комфортно під час спеки та залишатися у безпеці. Центр підготував кілька порад про одяг, харчування та фізичні активності для вагітних жінок у літній період. Пам’ятайте прості правила, що здатні  зменшити ризики від несприятливих наслідків, що можуть виникнути під час спеки в період вагітності.

01.07.2021 року Президентом Всеукраїнської громадської організації «Асоціація неонатологів України» доктором медичних наук, професором Тетяною Знаменською в Києві була організована та проведена науково-практична конференція на тему: «Сучасні підходи до медичної допомоги новонародженим груп високого ризику» для лікарів-педіатрів неонатологів та дитячих анестезіологів.

Чи можна вагітним вакцинуватися проти COVID-19? Вони можуть важче переносити COVID-19. Водночас вагітні не брали участь в клінічних дослідженнях вакцин від COVID-19. Втім, наявні антиковідні вакцини не містять живого мікроорганізму та в дослідженні на тваринах не було виявлено негативного впливу на перебіг вагітності. Вивчення їхньої безпечності для вагітних триває.

На початку червня відбулась онлайн конференція за участю Президента Асоціації неонатологів України, доктора медичних наук, професора Тетяни Знаменської на тему «Розширений неонатальний скринінг на 31 спадкове захворювання обміну речовин». Приймали участь лікарі педіатри-неонатологи, акушер-гінекологи КНП «Пологовий будинок» ЧМР.
 
Вагітні можуть важче переносити COVID-19.
Водночас вагітні не брали участь в клінічних дослідженнях вакцин від COVID-19. Втім, наявні антиковідні вакцини не містять живого мікроорганізму та в дослідженні на тваринах не було виявлено негативного впливу на перебіг вагітності. Вивчення їхньої безпечності для вагітних триває.
 
 
В червні, напередодні Дня медичного працівника лікарі акушер-гінекологи КНП «Пологовий будинок» ЧМР успішно закінчили 2-х тижневий курс тематичного удосконалення. Тема пройденого матеріалу цікава, корисна, несе сучасну інформацію про невідкладні стани у новонароджених.